Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Európa-bajnok lett a KSI tehetsége

Bara Alexandra párosban győzött a szlovéniai Bohinkban megrendezett U23-as és ifjúsági maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Kiválóan szerepeltek a magyar sportolók a szlovéniai korosztályos maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon, ahol 9 arany- és 4 ezüstérmet szereztek. Az éremesőből egy fiatal, 18 esztendős zuglói kajakos, Bara Alexandra is kivette a részét, aki az U23-as korosztályban az egyéni Európa-bajnok győri Csay Renátával egy hajóban evezve a párosok versenyében diadalmaskodott. A magyar duó a 26 km-es távon végig nagy harcot vívott egy olasz kettőssel, akikkel szinte egyszerre értek a célba, ám a célfotó végül a magyar kettős győzelmét mutatta.

A maratoni kajak-kenu sport nagy eseményét, a felnőtt világbajnokságot szeptemberben, Győrben rendezik majd, mely eseményre a szlovéniai győzelemmel hangolt a Csay-Bara kettős.