Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Príma zuglóiak

Tíz kategóriában adták át az idei Príma Primissima díjakat december 4-én. A magyar sport területén két olyan személyt díjaztak, akik zuglói kötődésűek.

Prima Primissima díjat vehetett át Keleti Ágnes, a Nemzet Sportolója címmel is kitüntetett ötszörös olimpiai bajnok tornász, a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője, aki pályafutása során 46-szor nyert magyar bajnokságot, és emellett hétszeres csapatbajnok is volt. Pályafutása egy részét a zuglói Postás SE-nél töltötte, amely klub színeiben négy főiskolai világbajnoki arany, illetve egy-egy ezüst- és bronzérmet szerzett.

Fotó: BaloghRóbert

A másik díjazott a kerület lakója, Hajdú B. István sportriporter volt, aki pályafutása során öt nyári és két téli olimpiáról, labdarúgó világ- és Európa-bajnokságokról is közvetített, illetve eddig 12 Bajnokok Ligája döntőjének volt a magyar hangja.