Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Európa-bajnok kertépítők

Idén a szomszédos Ausztriában, Grazban rendezték a szakmák Európa-bajnokságát, az EuroSkills bajnokságot. A 400 versenyző 19 országból érkezett, és a résztvevők 38 szakmában versenyeztek.

A magyar válogatott 21 szakmában, 26 versenyzővel indult, akik négy arany-, egy ezüst-, egy bronz- és hat kiválósági érmet nyertek. Magyarország az országok közötti versenyben az előkelő 6. helyen végzett.

A rangos eseményen kertépítésben zuglói siker született. Bokor Péter és Hutter Péter a zuglói Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium Mogyoródi úti Tehetségműhelyében készültek a versenyre. A két magyar diák pontos és precíz munkájával vívta ki a szigorú zsűri elismerését. Felkészülésüket Gódorné Hauzeneuer Zita, a Varga Márton iskola pedagógusa és a tehetséggondozó műhely tanára koordinálta,

A kert- és parképítés 2018 óta versenyszám az EuroSkillsen. A verseny miatt a zuglói intézmény udvarán egy kertépítő részt alakítottak ki, ebből lett később az Országos Parképítő Tehetséggondozó Tanbázis, amely azóta is üzemel, és ahogy az idei EuroSkills is bizonyítja, kiváló szakembereket nevel.