Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Péni István Európa-bajnok!

Péni István 586 körös új Európa-csúccsal aranyérmet nyert a zágrábi sportlövő Európa-bajnokságon. Az UTE versenyzője a Mexikói úti lőtérről indulva jutott fel Európa tetejére.

A zuglói sportlövő a puskások három testhelyzetű versenyszámában állhatott a dobogó tetejére a zágrábi 300 méteres Európa-bajnokságon. A magyar szövetség tájékoztatása alapján Péni térdelő sorozatban 197, fekvőben 198 kört lőtt, míg az álló sorozatban 191 körig jutott. Mögötte három körrel lemaradva egy lengyel és egy francia versenyző végzett. Péni a zágrábi Eb-n fekvő versenyszámban is lőállásba lép majd, illetve ott lesz majd hétvégén a Fehér úti Nemzeti Lőtéren tartandó 50 méteres országos bajnokságon is.

Péni 2020-ban Wroclav-ban, 2021-ben pedig Eszéken légpuskával nyert Európa-bajnokságot. A tokiói olimpián mindhárom versenyszámában a legjobb tíz között végzett. A legjobb eredménye a légpuskával elért ötödik helyezés volt. A zuglói sportlövőnek a zágrábi arany már a 11. érme volt a felnőtt világversenyeken.