Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Érem az utolsó pillanatban

Ezüstérmet szerzett Péni István a férfi nagyöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett versenyében a dél-koreai Csangvonban rendezett világbajnokságon.

A 21 esztendős zuglói sportoló azzal a céllal utazott a kvalifikációs világbajnokságra, hogy fő számában, a légpuskában – melyben világranglista-vezető volt – megpróbál olimpiai kvótát érő helyen végezni. Ez nem sikerült neki, mert, ha kevéssel is, de lemaradt a döntőről, és végül 12. lett, a kisöbű összetettben pedig kilencedik.

A kéthetes verseny utolsó napján az UTE sportlövője a férfi nagyöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett versenyében ezüstérmes lett. Péni 1169 körrel zárta ezt a számot, ezzel a magyar felnőtt sportlövő-válogatott legeredményesebb versenyzője lett.

A csangvoni ezüst a zuglói sportoló pályafutásának első felnőtt világbajnoki érme volt.