Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Világbajnok a női öttusa válogatott

Világbajnoki címet szerzett a Földházi Zsófia, Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara összeállítású magyar női válogatott a mexikóvárosi öttusa-világbajnokságon.

Földházi Zsófia, a KSI SE világ- és Európa-bajnok sportolója a klasszikus egyéni versenyszámban kiváló hajrájának köszönhetően a negyedik helyen ért célba. Földházi egy jó vívás és még jobb úszást követően lovaglásban két verőhibát vétett, így a nyolcadik helyről rajtolhatott az utolsó, lövészettel kombinált futószámban. Ebben aztán körről körre dolgozta le hátrányát az előtte futókkal szemben, és végül a negyedik helyen ért célba.

A másik két magyar versenyző, Kovács Sarolta a hatodik, Alekszejev Tamara pedig a 14. lett, ezzel a magyar női válogatott ismét világbajnoki címet szerzett. Az elmúlt három világbajnokságot egyaránt a – Földházi Zsófia, Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara összeállítású – magyar csapat nyerte.