Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Zuglói lány állhatott a világbajnoki dobogóra

Gulyás Michelle ezüstérmet nyert az alexandriai öttusa-világbajnokság női egyéni versenyében, illetve tagja volt a bronzérmes magyar válogatottnak is.

A Zuglóban élő sportoló (a Szent István Gimnázium korábbi diákja) a döntő egyik esélyese volt, hisz az előző világbajnokságon is bronzérmes lett egyéniben. Michelle ezúttal a hetven fős női mezőnyben remek vívást követően jutott a döntőbe, ott kiváló úszással, hibátlan lovaglással, jó bónuszvívással és a zárószámban a lövészettel egybekötött futásban is jól teljesítve a dobogó második fokára léphetett fel.

A győztes az olasz Micheli volt, a harmadik helyen pedig egy török versenyző végzett. A remek egyéni teljesítménynek köszönhetően a Gulyás Michelle vezette női válogatott a harmadik lett.