Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Zuglói teniszsikerek

Nagy Péter egy szerbiai Challenge-versenyen jutott döntőbe, míg a felnőtt országos bajnokság fináléjában a kerületben élő Makk Péter győzött.

Az elmúlt napokban két zuglói teniszező is komoly sikert könyvelhetett el. A Davis-kupajátékos Nagy Péter egy Szerbiában rendezett Challenge-versenyen egészen a döntőig masírozott, ahol nagy csatában vereséget szenvedett bosnyák ellenfelétől. Péter augusztusban már megnyert egy hasonló erősségű nemzetközi tornát, és rövid időn belül majdnem összejött neki az ismétlés is.

Eközben Magyarországon országos felnőtt bajnokságot rendeztek, amelynek férfi számában szintén zuglói siker született. A döntőt ugyanis a kerületben élő és mindössze 17 esztendős Makk Péter nyerte két szettben Marozsán Fábián ellen. A zuglói teniszező Noszály Sándor 1989-es győzelme óta a második férfi játékos, aki juniorként felnőtt bajnoki címet tudott szerezni. Győzelmével az ő neve is felkerült a Gulyás István örökös bajnokról elnevezett vándorserlegre.