Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

0.225 másodpercen múlott az egyik zuglói vizes érem

Magyar és azon belül zuglói sikerekkel kezdődtek a müncheni multisport Európa-bajnokságon a kajak-kenuszámok döntői. Az első napon a KSI SE olimpiai ezüstérmes kajakosa, Varga Ádám a K-1 500 méteres távon a második helyen ért célba.

A tokiói olimpián kajak egyes ezer méteren ezüstérmes sportolónk végig fej fej mellett haladt a német Jacob Schopffal, a végét viszont a hazai versenyző bírta jobban, aki 0.225 másodperccel bizonyult jobbnak Vargánál.

Érdekesség, hogy a tokiói olimpián Ádám éppen a német versenyzőt előzve meg lett ezüstérmes.

Bronzérmes lett a férfi négyes hajónk is a K-4 1000 méteres távon. Az egység második embere, Béke Kornél pedig szintén a KSI SE-t és Zuglót képviselte a négyesben. A magyar egység a német és a spanyol hajó mögött lett harmadik.