Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Csúcson a zuglói atléta

Március 5-7. között a lengyelországi Torunban rendezték a fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságot.

A verseny rögtön az egyik legnehezebb számmal, a női ötpróbával kezdődött, amelyen többek között az MTK atlétája, Krizsán Xénia is képviselte a magyar színeket. Az U23-as Európa-bajnok, junior világbajnoki ezüstérmes zuglói sportoló régóta ott van már az európai élmezőnyben.

Torunban már az első számban, a gátfutásban egyéni csúcsot ért el, amellyel az összetettben is harmadik helyre került. Magasugrásban kockáztatnia kellett, mert félő volt, hogy rásérül az országos bajnokságon összeszedett lábsérülésére, ezért 177 cm-nél kiszállt a versenyből. Szerencsére ebben a számban a riválisai sem voltak jók, így nem szakadt le. Súlylökésben ismét egyéni csúcsot dobott, a távolugrásban pedig közepes eredménnyel a hatodik lett, amely összetettben még mindig dobogós – harmadik – helyezést jelentett a számára. Az utolsó szám a 800 méteres futás volt, amely Krizsán egyik legnagyobb erőssége, ezért bizakodni lehetett, hogy Xéniának sikerül megőriznie dobogós helyezését. Az MTK Budapest versenyzője, Szabó Dezső tanítványa pedig taktikus versenyzéssel és óriási hajrával megnyerte az utolsó versenyszámot, amely azt jelentette, hogy 4644 pontos, új egyéni csúccsal harmadik lett az összetett versenyben. Ez volt a zuglói sportoló első felnőtt világversenyen szerzett érme, egyben pályafutása eddigi legjobb eredménye.