Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Mindannyian világbajnokok lettek

Remekül szerepeltek a magyar, és azon belül a zuglói öttusázók az egyiptomi Alexandriaban rendezett junior világbajnokságon. A nők és a férfiak versenyét egyaránt magyar trió nyerte.

A KSI SE versenyzőjét, Breitner Hannát is soraiban tudó női válogatott (Erdős Rita – Kovács Eszter – Breitner Hanna) remek hajrával, kiváló lovaglással és fantasztikus kombinációs számmal zárta a versenyt, amely 3648 pontot és aranyérmet hozott számukra. Hannáék a házigazda egyiptomi és a belorusz csapatot megelőzve állhattak a dobogó legfelső fokára. A zuglói Breitner Hanna az egyéni versenyben a 22. helyen ért célba.

A férfiak csapatversenyének eredményhirdetésekor ugyancsak a magyar himnusz szólt, ugyanis a Böhm Csaba, Tamás József és a zuglói (KSI-s) Koleszár Mihály alkotta triónál sem volt jobb ezen a napon. Ő egyéni versenyben a 18. helyen végzett. A csapatversenyben a magyarok mögött az oroszok és az egyiptomiak állhattak fel a dobogóra.