Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Újabb zuglói érem a tokiói olimpián

Kedd hajnalban rendezték az első kajak-kenu döntőket a tokiói olimpián, köztük a kajak 1 1000 méteres távját, amelyben két magyar is rajthoz állt. A táv nagy esélyese a világbajnok Kopasz Bálint volt, ezért az ő döntőbe jutása gyakorlatilag biztos volt.

Nagy meglepetés lett azonban, hogy a KSI SE 21 éves kajakosa, Varga Ádám a harmadik legjobb idővel jutott a fináléba, a fiatal zuglói sportolónak ugyanis még nem volt komolyabb felnőtt eredménye. Varga Ádám a tavaszi válogatókon biztosította helyét az olimpiai csapatba, kihasználva azt az új szabályt, hogy egy nemzetből nem csak egy sportoló indulhat egy számban. Tokióban is remekül szerepelt, a középdöntőből simán jutott a döntőbe, ahol szintén kiváló teljesítménnyel Kopasz Bálint mögött másodikként ért célba. A zuglói sportolók között ezzel egyelőre ő érte el a legjobb eredményt.