Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Zuglói arany és bronz a római úszó-EB-n

Aranyérmet nyert a 4×200 méteres férfi gyorsváltó a római úszó Európa-bajnokság nyitónapján. Ezzel a kvartett a magyar úszósport századik EB-aranyérmét nyerte.

A BVSC-s Németh Nándor a váltó kezdő tagjaként rögtön dobogós helyre hozta a csapatot, amely pozíciót a zuglói klub másik versenyzője, Holló Balázs is tartani tudta, ám az elsőbbséghez nagyon kellett a negyedikként vízbe ugró Milák Kristóf nagy teljesítménye.

Az aranyérmes férfi váltó ugyanebben a felállásban 2017-ben junior világ- és Európa-bajnoki címet is nyert.

Még egy zuglói sikernek is örülhettünk a római Európa-bajnokságon, a 4×200 méteres női gyorsváltó, a szintén BVSC-s Késely Ajnával a soraiban az EB nyitónapján bronzérmes lett.