Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Zuglói pontszerzés a paralimpián

Az S5-ös sérültségi kategóriában versenyző Illés Fanni ötödik helyen végzett 100 méteres mellúszásban.

A Zuglóban élő sportoló a negyedik legjobb idővel került a döntőbe, ahol 50 méternél a hatodik helyen fordult, de egy jó hajrával még egy helyet előrébb tudott lépni.

Az úszóknál rajta kívül még két zuglói kötődésű sportoló is érdekelt volt a vasárnap délelőtti előfutamokban. Női 100 méter mellen a döntőbe jutással a magyar csapat zászlóvivője, a pályafutása hetedik paralimpiáján szintén az S5-ös sérültségi kategóriában szereplő Ráczkó Gitta is megpróbálkozott. A korábbi paralimpiai bajnok ezúttal 1:58.76-os idővel a 12. helyen végzett.

Ugyancsak 100 méter mellen a szintén hetedik paralimpiáján szereplő Engelhardt Katalin (S4-es kategóriában) is elindult, és 2:22.16 perces idővel a 11. lett.